Po medale do Ostrowca

W niedzielę 6 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Ogólnopolski Turniej Taekwondo dla dzieci, młodzików i kadetów „Baba Jaga Cup”. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników i zawodniczek w tym 16 osobowa reprezentacja Arcusa. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych na które składały się kopnięcia na wysokość i na czas oraz w walkach. Dla wielu zawodników Arcusa były to pierwsze zawody a mimo to zaprezentowali się z dobrej strony.Łącznie zawodnicy zdobyli 22 medale w tym 4 złote 8 srebrnych i 10 brązowych. Multimedalistą został najmłodszy w ekipie Borys Przystaś zdobywając 3 brązowe medale oraz Zosia Sowa zdobywając jeden srebrny i jeden brązowy w konkurencjach sprawnościowych. W śród starszych zawodników po dwa medale zdobyli Aleks Lelito złoto w walkach i srebro w konkurencjach sprawnościowych, Nicol Seredyńska brąz w walkach i brąz w konkurencjach sprawnościowych oraz Konrad Jarząb złoto w konkurencjach sprawnościowych i srebro w walkach. Swoje kategorie wagowe wygrali również Oliwier Majewski i Ignacy Grabiec zdobywając złote medale. Srebrny medal w konkurencji walk zdobyła Yeva Bondar. Z brązowymi medalami w konkurencji walk powrócili również Olga Jeżak, Zwolak Milena, Florkowski Marcel. Bez medali ale z wysokimi 5 miejscami wrócili z zawodów Marcelina Grabiec, Tobiasz Oracz oraz Jaanna Hajduga i Emilia Zaprzałka.Wszystkim zawodnikom Gratulujemy. Spora część zawodników Arcusa została powołanych do Kadry Wojewódzkiej i zaraz po zakończeniu roku szkolnego wyjadą na zgrupowania do Zakopanego i Pucka. Wyjazd zawodników Arcusa na zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim wspierał finansowo Powiat Nowosądecki, a szkolenie zawodników w 2021 roku wspiera Urząd Miejski W Krynicy-Zdroju