Dragon Łucznictwo

 Sekcja Łucznicza Dragon powstała w 2014 roku za sprawą pasjonatów Łucznictwa Terenowego. Sekcja zrzesza 12 członków, głównie osoby pełnoletnie, które pasjonują się łucznictwem, organizują zawody i startują w zawodach.  Od 2015 roku sekcja posiada własny teren na ulicy Kraszewskiego 182A gdzie powstał Park Łuczniczy o powierzchni 50 arów. Członkowie sekcji uczestniczą również w pokazach historycznych i odtwórczych występując w średniowiecznych strojach.

W Parku znajduje się blisko 30 różnego rodzaju celi łuczniczych na dystansach od 5 do 50 m. Park jest otwarty dla wszystkich chętnych i można z niego korzystać za zgodą administratora Parku tel. 608 30 00 64.

Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować łucznictwa terenowego zapraszamy w pogodne soboty od 10-13tej lub niedziele 15-17tej. Proszę wcześniej skontaktować się telefonicznie w celu ewentualnego wypożyczenia sprzętu.

   

 

W 2017 roku UKS Arcus Krynica i Gmina Muszyna realizowali projekt  „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – Łucznictwo sport dla każdego” w ramach którego członkowie sekcji łuczniczej Dragon uatrakcyjniali festyny i jarmarki na terenie gminy organizując rywalizację dla blisko 300 uczestników.