Mistrzostwach Polski w Płocku – i złoto Oliwi Budaj

W reprezentacji Arcusa ma Mistrzostwa Polski znalazły się: juniorki Roksana Repetowska Dominika Hojniak i Oliwia Budaj oraz Natalia Kiczka i Vanesa Malczewska startujące w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W pierwszym dniu zawodów na najwyższym podium kategorii wagowej do 55 kg stanęła Oliwia Budaj trenująca w Krynickim Klubie, mieszkająca w Szczawniku uczennica 8 klasy w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Złockiem, ubiegłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Kadetów. Tym samym potwierdziła swoją wysoką formę wygrywając wysoko swoje 4 pojedynki i w oczach sędziów została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Również wysokie piąte miejsca zajęły Roksana Repetowska i Dominika Hojniak. W drugim dniu zawodów Vanessa Malczewska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju  po wysoko wygranej pierwszej walce w drodze do półfinału niestety przegrała z najbardziej utytułowana zawodniczka Patrycją Adamkiewicz Mistrzynią Europy 2018 i tegoroczną uczestniczka mistrzostw świata. Ostatecznie Vanessa zajęła wysokie punktowane 5 miejsce. Nieco gorzej poszło Natalii Kiczce, która po rocznej przerwie wróciła do sportu i nieznacznie przegrała swój pierwszy pojedynek i tym samym zakończyła udział w zawodach. Reprezentacja Województwa wspierana przez Województwo Małopolskie  zdobyła łącznię 4 złote 2 srebrne i 1 Brązowy medal a Klub z Mszany Dolnej zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów.  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego  w ramach konkursu ” Sportowe SĄDECKIE” oraz przy wsparciu finansowym Gminy Krynica-Zdrój. Gratulujemy zawodnikom i trenerom.